II Edycja Mistrzostw Przedłużania i Zagęszczania Rzęs w Poznaniu.

22-23 kwietnia 2017 w Poznaniu zebrały się stylistki rzęs, by spróbować swoich sił w II Edycji Mistrzostw Przedłużania i Zagęszczania Rzęs, organizowanych przez Magdalenę Jechnę-Dużyńską, reprezentującą firmę Beauty Academy (wcześniej Naturallashes).

W tym roku mistrzostwa zostały podzielone na kategorie: 
Junior – stylistki z doświadczeniem do 2 lat ( 23 kwietnia, niedziela); 3 kategorie aplikacji rzęs: 1:1, 2D, 3D
Expert – stylistki z doświadczeniem powyżej 2 lat ( 22 kwietnia, sobota); 4 kategorie aplikacji rzęs: 1:1, 2D, 3D, Mega Volume.


Instruktorki nie mogły brać udziału w tych mistrzostwach. Jak zapowiada organizator, może w przyszłym roku uda się i dla nich znaleźć miejsce.

Bardzo lubię, kiedy uczestniczki mistrzostw wyglądają profesjonalnie. Nasz zawód wymaga dbania o higienę podczas wykonania zabiegu. Maseczka na twarz, dezynfekcja dłoni (ja uwielbiam pracować w rękawiczkach), fartuch, zebrane włosy – sam wygląd dużo mówi o naszym podejściu do pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warunki podczas mistrzostw, które są połączone z targami kosmetycznymi, zawsze się różnią od naszych przyzwyczajeń na co dzień. Jest często głośno, zimno lub też gorąco, niska wilgotność, dookoła jest mnóstwo osób, które próbują zadawać pytania, obserwują naszą pracę. Do tego trzęsą się ręce, serce mocno bije, policzki płoną.. Też wielokrotnie przez to przeszłam i zawsze jest tak samo – zawsze się przejmuję i stresuję. Ważne się nie poddawać i próbować swoich sił.

W II Edycji Mistrzostw Przedłużania i Zagęszczania Rzęs w Poznaniu byłam zaproszona do sędziowania. Dużo było pięknych prac i pięknych modelek. Były prace, które ja uważam za absolutnie idealne. Były też prace gorsze technicznie, ale z ogromnym potencjałem, w których widać było staranność, estetykę, czystość. Bardzo silny był poziom juniorów, więc przedłużanie rzęs ciągle będzie się rozwijać i będziemy go doskonalić.

Kilka zdjęć z sędziowania:

 

 

 

 

 

Każda modelka po sprawdzeniu otrzymała kopię ocen od jurorów, co sprawiło, że każda uczestniczka mistrzostw mogła natychmiast zapoznać się z ocenami i ewentualnymi komentarzami.

Po sędziowaniu zawsze można się udać do jurorów, by omówić oceny oraz otrzymać ewentualne rady i wskazówki, aby poprawić swoje prace w przyszłości. W sobotę i pierwszej połowie niedzieli starałam się pisać komentarze na kartach ocen. Kiedy śpieszę się, mam bardzo brzydkie pismo, ale wolę napisać te komentarze. Kilka dziewczyn podeszło do mnie, by zapytać o modelowanie, sklejki, kierunek, odstęp od powieki. Uwielbiam, kiedy ludzie chcą się rozwijać, kiedy myślą, analizują i dążą do coraz lepszych wyników.

 

 

 

A teraz lista tegorocznych Mistrzyń:

 Junior 1:1
1. Beata Janiak
2. Marta Ignasiak
3. Karolina Klukowska

Junior 2D
1. Joanna Sala
2. Beata Janiak
3. Karolina Październy

Junior 3D
1. Joanna Sala
2. Katarzyna Futa
3. Karolina Klukowska

Expert 1:1
1. Joanna Kamola
2. Anna Ciarka
3. Hanna Ślazyk

Expert 2D
1. Aneta Klimowska
2. Emilia Krawczyk
3. Joanna Kamola

Expert 3D
1. Aneta Klimowska
2. Emilia Krawczyk
3. Katarzyna Bukowska

Expert Mega Volume
1. Emilia Krawczyk
2. Paulina Kuchciak
3. Anna Ciarka

 

 

 

 

 

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatkom! Dziękuję organizatorowi za wspaniałe wydarzenie i udostępnienie zdjęć. Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym poście zostały zrobione przez fotografa z mistrzostw.

 

Życzę nowych sukcesów i pięknych prac!

Dodaj komentarz