Szampon do rzęs Exclusive Lashes

Szampon do rzęs jest bardzo ważnym produktem zarówno dla klientek, jak i dla stylistek rzęs. Dzisiaj opiszę szampon w piance od Exclusive Lashes.

Szamponu do rzęs używam na co dzień. Jak najbardziej szampon jest potrzebny do mycia rzęs przed ich uzupełnieniem. Pierwsze co robię, to ściągam odrosty, aby nie zahaczały o pędzelek, co mogłoby spowodować nieprzyjemne dla klientki ciągnięcie rzęs.

 

 

 

Następnie zatapiam rzęsy w piance i przy pomocy pędzelka myję zarówno rzęsy jak i skórę dookoła oczu.

 

 

Resztki szamponu obficie spłukuję solą fizjologiczną.

Szampon do rzęs od Exclusive Lashes dobrze myje rzęsy i przestrzeń międzyrzęsową. Klientka nie skarżyła się na żaden dyskomfort podczas mycia. Ale ja zauważyłam zaczerwienienie skóry, więc chwilę poczekałam. Zaczerwienienie się nasiliło, towarzyszył mu lekki obrzęk. Jest to moja stała klientka, która regularnie przychodzi na uzupełnienia i wielokrotnie myłam jej rzęsy szamponami z innych firm i nigdy wcześniej skóra nie reagowała w ten sposób.

 

 

 

 

Po 5 minutach zaczerwienienie przestało się nasilać. Postanowiłyśmy kontynuować. Na początku odseparowałam dolne rzęsy tylko przy pomocy mało lepkiej taśmy papierowej. Nie wiedziałam, jak zareaguje skóra na płatki hydrożelowe i bałam się, że składniki odżywcze płatków mogą spowodować jeszcze większe podrażnienie pod oczami. Lecz po godzinie zaczerwienienie zaczęło zanikać i wtedy podkleiłam płatki hydrożelowe.

Sprawdziłam szampon w piance, oczywiście, też na sobie. Zrobiłam z ciekawości test na próbę i na jednym oku pomalowałam rzęsy tuszem zwykłym, na drugim wodoodpornym. Szampon dobrze zmywa makijaż zwykły, nie radzi natomiast z tuszem wodoodpornym. Niestety, u mnie również wystąpiło zaczerwienienie dookoła oczu. Jeżeli włożyć szampon do oka, to szczypie. Udało się namówić kolegę z pracy do testu szamponu do rzęs od Exclusive Lashes. I nawet na męskiej skórze wystąpiło zaczerwienienie. Największe objawy zauważyliśmy w ciągu 3-7 minut od naniesienia pianki. Potem wszystko stopniowo zaczyna wracać do normy. Mniej więcej po godzinie nie zostaje już żadnych objawów zaczerwienienia.

Podsumujmy. Szampon do rzęs w piance od Exclusive Lashes 40ml (ok. 39zł).

  • Szampon w piance skutecznie zmywa makijaż niewodoodporny.
  • Ma delikatny przyjemny zapach.
  • Jeżeli włożyć go do oka, to szczypie. Należy zatem (w zasadzie zawsze (!) pracując przy oczach) być ostrożnym.
  • Nie pozostawia uczucia świeżości, choć zmywa makijaż dokładnie.
  • Po umyciu twarzy zostaje uczucie suchej i ściągniętej skóry.
  • Podrażnia skórę wokół oczu.

I na koniec możemy się przekonać, że po uzupełnieniu rzęs nie zostało żadnych zaczerwienień dookoła oczu.

 

Dodaj komentarz