Laminacja i botoks rzęs

Od jakiegoś czasu znany jest nam zabieg trwałej na rzęsy. Z niego wywodzą się ostatnio popularne w Europie lifting rzęs i laminacja rzęs. Kiedyś te zabiegi dzielono ze względu na składniki aktywne produktów. Trwała na rzęsy była najbardziej agresywna, jej głównym składnikiem aktywnym były pochodne amoniaku, w produktach do liftingu i laminacji zaś były one zastąpione kwasem tioglikolowym. W ostatnich czasach wszystko idzie w kierunku łagodnego oddziaływania na włos, w związku z czym teraz we wszystkich produktach do uniesienia/podkręcenia rzęs możemy spotkać bardzo podobny skład.
Ale nawet jeżeli zobaczymy podobny skład produktów, nie oznacza, że ich działanie jest takie same, gdyś duża różnica może być w stężeniu aktywnych składników. Laminacją rzęs nazywamy wszystkie zabiegu liftingu rzęs o łagodnym działaniu na strukturę włosa.

Choć działanie produktów do laminacji rzęs jest bardzo łagodne na strukturę włosa, sama w sobie nie może być uznawana za zabieg odżywczy na rzęsy. Laminacja, jak każdy lifting do rzęs, jest zabiegiem obciążającym włos, dlatego nie jest to zabieg dla każdego. W celu odżywienia i wzmocnienia włosa stworzony został innowacyjny produkt Vitamin Lash Botox.

 

 A męska laminacja rzęs powinna sprawić, by mężczyzna nadal wyglądał męsko:

Organizuję w Warszawie szkolenia z laminacji i botoksu rzęs, w tym celu zapraszam najlepszych ekspertów. W tym poście zostały użyte zdjęcia ze szkolenia z Coriną Maleca, która wielokrotnie dostała międzynarodową nagrodę „Najlepszy szkoleniowiec z laminacji rzęs”.

Dla kogo jest zabieg laminacji rzęs.

Zabieg laminacji rzęs jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z rzęsami rosnącymi do dołu. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cierpią z powodu częstych infekcji oka wskutek złego kierunku rzęs (np. rzęsy dolnej powieki rosną w kierunku oka). Bardzo popularny zabieg laminacji zrobił się wśród ciemnoskórych dziewczyn o zbyt mocnym skręcie naturalnych rzęs (w celu nadania nowego łagodniejszego skrętu). Najpiękniejsze efekty można zaobserwować u osób z gęstymi i długimi rzęsami.

 U osób z rzadkimi, krótkimi rzęsami efekty będą mniej spektakularne:

Laminacja rzęs nie jest zalecana w przypadku słabych i rzadkich rzęs. (Nawet łagodne działanie produktów dla laminacji może być obciążeniem dla struktury włosa. Produkt pierwszy niszczy wiązania dwusiarczkowe we włosie, aby utrwalić włos w nowej pozycji. W związku z tym rzęsy cienkie mogą się złamać lub będą zbyt przesuszone/spalone. Na takie rzęsy zaleca się jedynie farbowanie wzbogacone usługą Vitamin Lash Botox).

Nie zaleca się wykonywania zabiegu do rzęs zbyt grubych i ciężkich. (Dla takich rzęs laminacja może być zbyt łagodna i efekt uniesienia/podkręcenia zniknie po kilku dniach. Dla rzęs grubych polecany jest lifting z bardziej agresywnym działaniem).

W kolejnym poście opisze botoks do rzęs i kilka słów o laminacji brwi.

4 thoughts on “Laminacja i botoks rzęs

  1. Paula Selwat says:

    Dzień dobry,
    Tydzień temu robiłam lvl. Niestety coś poszło nie tak na jednym oku i moje rzęsy wyglądają jak pokarbowane i są za mocno wywinięte. Podczas zabiegu zaczęła mnie szczypać dolna powieka, pani mi przetarła oko. Okazało się ze na dolnej powiece wypaliło mi wręcz rzęsy po środku�� Czy wie Pani może co mogło pójść nie tak? Oraz jak najszybciej mogę doprowadzić rzęsy do ładu, bo jestem przerażona jak to wyglada.

Dodaj komentarz